علامت‌های یخچال سامسونگ | ارورهای یخچال سامسونگ و رفع آن

اگر روی صفحه نمایش یخچال و ساید سامسونگ با یکسری علامت و یا کد خطا مواجه شدید، حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا دلیل هر یک از این ارورها و شکل ها را بررسی کنیم.
جدول کد خطای یخچال سامسونگ و راه حل
فهرست محتوا

ارورها و علامت های روی یخچال سامسونگ هر کدام یک معنا و مفهوم خاصی دارد و برخی از آنها نشان دهنده یک هشدار جدی از خرابی یخچال شماست. زمانی که با این ارورها مواجه می‌شوید ابتدا دلیل خطا را از لیست زیر پیدا کنید. برخی از ارورهای یخچال و ساید سامسونگ را می‌توانید خودتان نیز برطرف کنید اما در برخی مواقع لازم است که حتما با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در ارتباط باشید.

صفحه نمایش روی یخچال ساید سامسونگ

تمام یخچال‌های امروزی و ساید سامسونگ دارای یک صفحه نمایش هستند که می‌توانید به کمک آن یکسری اطلاعات مفید درباره یخچال بدست آورید. همچنین به کمک این صفحه نمایش قادر خواهید بود که برخی تنظیمات را نیز تغییر دهید. البته در برخی موارد ممکن است که برخی از تنظیمات را نتوانید تغییر دهید. در ادامه به معرفی تمام ویژگی‌های موجود در نمایشگر یخچال سامسونگ می‌پردازیم و مفهوم هر کدام را توضیح می‌دهیم.

انواع صفحه نمایش یخچال سامسونگ

یخچال‌های سامسونگ به طور کلی دارای دو مدل نمایشگر هستند. در مدل‌های قدیمی تر این نمایشگرها دارای یکسری دکمه برای انجام عملیات هستند. اما در مدل‌های جدیدتر و به روزتر ساید سامسونگ دیگر خبری از دکمه‌های سابق نیست و نمایشگرهای آن به طور کامل لمسی شده‌اند.

البته نوع نمایشگر تاثیری در عملکرد آن ندارد و در ادامه این مطلب راهنمای کامل از شکل‌ها و علامت های روی یخچال سامسونگ را ارائه کرده‌ایم که به کمک آن می‌توانید مشکلات یخچال خود را تشخیص دهید و در صورت نیاز نسبت به تعمیر یخچال خود اقدام کنید.

علامت های روی یخچال سامسونگ

دکمه‌ها، پیام‌ها و علامت‌های روی صفحه نمایش یخچال سامسونگ دارای کارایی، عملکر و معنای متفاوتی است. هر یک از این علائم را در زیر توضیح خواهیم داد:

کلید power freeze

یکی از کاربردی‌ترین دکمه های روی پنل یخچال و ساید سامسونگ است که شاید کمتر کسی از کاربرد آن استفاده کند. زمانی که گوشت، مرغ یا ماهی و هر مواد غذایی دیگر را به تازگی به فریزر منتقل کرده‌اید، با فشردن این دکمه می‌توانید فرایند فریز کردن آن را افزایش دهید.

دکمه فریزر/ Freezer

در ساید سامسونگ، قسمت فریزر نیز مانند قسمت یخچال قابلیت تنظیم دما را دارد. اگر می‌خواهید تنظیمات دلخواه خود را روی این قسمت تنظیم کنید می‌توانید از این دکمه استفاده کنید. البته دقت کنید که در زمان تحویل یخچال به شما کارشناسان نمایندگی بهترین تنظیمات را روی یخچال و فریزر شما اعمال می‌کنند. با این در صورت نیاز از دکمه Freezer نیز برای ورود به بخش تنظیمات آن می‌توانید استفاده کنید.

ice type

این دکمه در یخچال‌های ساید برای تنظیم تعداد یخ خروجی از یخساز تعبیه شده است. البته اگر برای مدت طولانی قصد استفاده از آن را ندارید بهتر است که این را خاموش کنید. معمولا در زمان سفر یا فصل سرما که کمتر از یخساز استفاده می‌شود، توصیه می‌شود که این بخش را خاموش کنید.

Fridge

Fridge به معنای یخچال است و تنظیمات مربوط به بخش یخچال را شامل می شود. عموما دمای یخچال سامسونگ بهتر است که بین 3 تا 4 درجه سانتیگراد تنظیم گردد. با این برای تغییر دما و رساندن آن به مقدار مطلوب از این دکمه استفاده فرمایید.

قفل کودک

برای فعال کردن قفل کودک یخچال فریزر و یخچال ساید سامسونگ از دکمه child lock استفاده کنید. این دکمه باعث می‌شود که از تغییر ناخواسته تنظیمات یخچال توسط کودکان جلوگیری شود. برای فعال کردن قفل کودک کافیست که این دکمه را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

البته توجه فرمایید که اگر هیچ یک از دکمه‌های روی نمایشگر یخچال سامسونگ کار نمی‌کند ممکن است که از قبل قفل کودک توسط کسی فعال شده باشد. برای غیر فعال سازی این حالت، مرحله قبل را تکرار کنید. در زمان فعال وغیر فعال شدن قفل کودک نیز یک صدای شبیه به بوق نیز شنیده می‌شود.

Ice Cube / Crushed Ice

همانطور که می‌دانید در یخسازهای ساید سامسونگ شما می‌توانید یخ را به دو صورت قابل و خرد شده دریافت کنید. Ice Cube به معنای یخ قالبی است و برای زمانی استفاده می‌شود که به قالب یخ نیاز دارید. زمانی که نیاز به یخ خرد شده یا حالت برفکی دارید این حالت را به Crushed Ice تغییر دهید.

Power Cool

همانطور که در قسمت فریزر امکان افزایش سرما وجود دارد، در یخچال نیز شما می‌توانید در مواقع ضروری از این قابلیت استفاده کنید. این ویژگی مخصوص مواقعی است که میوه، نوشیدنی، دسر و یا هر چیز دیگری را به تازگی به یخچال منتقل کرده‌اید و می‌خواهید که در کمترین زمان ممکن به دمای مطلوب برسد.

دکمه Lighting

اگر دقت کرده باشید در قسمت آبسردکن ساید سامسونگ یک چراغ وجود دارد که فقط با فشردن دکمه آبسردکن یا دکمه یخساز فعال می‌شود. در صورتی که بخواهید چراغ این بخش همیشه روشن باشد این دکمه را فشار دهید. همچنین با فشار دادن مجدد آن، تنظیمات به حالت قبلی باز می‌گردد.

Filter

این دکمه مربوط به فیلتر آبسردکن یخچال است. پیش از هرچیز باید دقت داشته باشید که فیلتر یخچال باید هر 6 ماه یکبار تعویض شود. البته اگر آب منطقه زندگی شما دارای املاح بیشتری است، ممکن است که لازم باشد در مدت کوتاه‌تری نسبت به تعویض آن اقدام کنید. با این وجود در صورتی که قصد دارید خطای این بخش را ریست کنید کافیست که کلید Filter را یک مرتبه فشار دهید.

ارورهای روی یخچال سامسونگ

در ادامه آشنایی با علامت‌های روی یخچال ساید سامسونگ بهتر است که با کدهای خطا یا همان ارورهای این یخچال نیز آشنا شویم. بسیاری از این خطاها به سادگی قابل رفع شدن است اما فقط لازم است که آشنایی کافی را با آنها داشته باشید.

معمولا ارورهای یخچال سامسونگ به صورت حروف و اعداد انگلیسی به نمایش در می‌آیند که هر کدام مفهوم خاصی را دارند. در برخی از مواقع با ریست کردن این ارورها برطرف می‌شوند در برخی موارد دیگر نیز لازم است که رفع آن به کارشناسان نمایندگی سپرده شود.

کدهای خطای یخچال سامسونگ

هر یک از مدل‌های یخچال سامسونگ دارای خطاها و ارورهای مخصوص خود هستند. در لیست زیر با توجه به مدل یخچال خود به دنبال یافتن دلیل خطای یخچال خود باشید.

ارور یخچال سامسونگ PR18

کد خطاشرح خطاراهکار
1آسیب دیدن سنسور درجه حرارت داخلی یخچال.تعویض توسط نمایندگی.
2آسیب دیدن مقاومت سنسور دما داخلی یخچال.تعمیر یا تعویض.
3خرابی سنسور دمای محیط.تعمیر یا تعویض.
4خرابی فن یخچال.تعمیر یا تعویض.
5خرابی فن کمپرسور یا برد یخچال.تعمیر یا تعویض.
6ایراد در سیستم دیفراست یخچال.تعمیر توسط متخصص.
7تماس با سرویس کار.تماس با سرویس کار.
8خرابی سنسور دیفراست فریزر.تماس با نمایندگی.
9ایراد در سنسور دما خارجی.تعمیر یا تعویض.
10خرابی فن فریزر.تعمیر یا تعویض.
11ایراد از سنسورهای یخچال.سنسورها بررسی شوند.
12خرابی سیستم دیفراست فریزر.تعمیر توسط کارشناس.

بیشتر بخوانید:

نحوه برطرف کردن ارورهای یخچال اسنوا

ارور یخچال فریزر سامسونگ RZ 19 و RZ 20

جدول خطاهای هر مدل یخچال RZ 19 و RZ 20 سامسونگ مشابه است:

کد خطاشرح خطاراهکار
ارور ۱خطا مربوط به سنسور فریزر است.سنسور تعمیر یا تعویض شود.
ارور 4ایراد در سنسور دیفراست فریزر.تماس با نمایندگی.
ارور 6آسیب دیدن سنسور محیطی یخچال فریزر.تعمیر یا تعویض سنسور.
ارور 7خراب شدن فن فریزر.فن تعمیر یا تعویض شود.
ارور 8ایراد در فن کمپرسور فریزر.فن کمپرسور فریزر تعمیر یا تعویض شود.
ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض برد باشد.
ارور 9مشکل در سیستم یخ زدایی فریزر.
ایراد در برد فریزر.
نیاز به بررسی توسط کارشناس است.

ارور یخچال RZ۱۸ سامسونگ

کد خطاشرح خطا
کد خطای ۱خرابی سنسور درجه حرارت داخل یخچال.
کد خطای ۲ایراد در مقاومت سنسور دمای داخل یخچال.
کد خطای ۵خرابی سنسور دیفراست فریزر.
کد خطای ۶خرابی سنسور دمای محیط.
کد خطای ۷ایراد در فن یخچال.
کد خطای ۸خرابی برد یا فن کمپرسور یخچال.
کد خطای ۹وجود مشکل در سیستم یخ زدایی.

خطای یخچال RL 729 و RL 730

1- ارور R1A: وجود خطا در سنسور یخ‌ساز یخچال.

2- ارور R1B: خطای سنسور دمای یخچال.

3- ارور R1C: ایراد در سنسور دیفراست یخچال.

4- کد خطای R1D: خرابی فن یخچال یا برد الکترونیک.

5- R1E: مشکل در عملکرد یخ ساز یا برد الکترونیک.

6- کد خطای R1G: خرابی برد الکترونیک.

7- ارور F1A: مشکل در سنسور محیطی فریزر.

8- کد خطای F1B: ارور سنسور دمای فریزر.

9- ارور F1C: ایراد در فن فریزر یا برد الکترونیک.

10- کد خطای F1D: ایراد در فن یخچال یا برد الکترونیک.

11- کد خطای F1E: خرابی فن کندانسور.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در قم

برطرف کردن ارور یخچال فریزر سامسونگ

در لیست بالا تمام ایرادات رایج یخچال فریزرهای سامسونگ را شرح دادیم. اگر خودتان دانش فنی کافی را دارید و به تعمیرات لوازم خانگی مسلط هستید، می‌توانید با توجه به ارور مربوطه قطعه آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کنید. اما در صورتی که از دانش فنی کافی برخوردار نیستید ضروری است که حتماً با نمایندگی تعمیرات سامسونگ در شهر خود تماس بگیرید. اقدام خودسرانه جهت تعمیر یخچال و یا سپردن آن به مراکز غیرحرفه‌ای می‌تواند خسارت بیشتری را به دنبال داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *