نمایندگی آریستون در قم

مجاز تعمیر نمایندگی آریستون در قم، ارائه دهنده خدمات تعمیر یخچال، یخچال فریزر، ساید با ساید، لباسشویی و ظرفشویی آریستون در قم می‌باشد.

لطفا جهت دریافت خدمات سریع تماس بگیرید.

مجاز تعمیر، نمایندگی لوازم خانگی آریستون در قم

نمایندگی آریستون در قم، با تخصص در تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله یخچال فریزر، ساید بای ساید، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروفر و مایکروویو آریستون، به شما خدمات حرفه‌ای و مطمئن را ارائه می‌دهد. مجاز تعمیر، با تعهد به تعمیرات کمتر از 2 ساعت، حضور فوری در منزل، استفاده از قطعات اورجینال و اعطای ضمانت کتبی خاطر شما را از کیفیت آسوده می‎‌سازد.

اگر لوازم خانگی آریستون شما نیاز به تعمیر دارد، نمایندگی تعمیرات آریستون در قم با کادری حرفه‌ای و با تجربه، جهت رفع مشکلات شما آماده خدمت رسانی هستند. ما با سابقه‌ای درخشان و تسلط بر انواع مشکلات لوازم خانگی آریستون، بهترین خدمات پس از فروش را به شما ارائه می‌دهیم.

از مهمترین خدمات تعمیر لوازم خانگی اریستون می‌توانیم به تعمیر یخچال Arsiton اشاره کنیم. از آنجایی که یخچال نقش حیاتی را در زندگی ما دارد، و خرابی یخچال فریزر می‌تواند منجر به خراب شدن تمام مواد غذایی شود، تعمیر فوری آن جز موارد ضروری محسوب می‌شود.

نمایندگی تعمیر یخچال آریستون در قم

موارد مختلفی همچون نوسان برق، استفاده نکردن از محافظ برقی استاندارد، عدم استفاده صحیح از یخچال و موارد دیگر باعث خرابی یخچال فریزر آریستون می‌شود. در ادامه برخی خرابی‌های رایج در یخچال و ساید اریستون را به همراه دلیل و راهکار بررسی می‌کنیم.

ایرادات رایج یخچال آریستون

دلایل ممکن:

 1. برفک زدایی انجام نمی‌شود.
 2. امکان تخلیه شدن گاز یخچال وجود دارد.
 3. خرابی برد و نرسیدن برق به موتور.
 4. ممکن است موتور خراب باشد.

دلایل ممکن:

 1. خرابی سنسور فن المنت
 2. خرابی نمایشگر
 3. مشکل در برد دستگاه
 4. مشکل در سیم کشی

دلایل ممکن:

 1. ممکن است رله استارت خراب باشد.
 2. موتور بیش از حد داغ می‌شود.
 3. موتور یخچال آریستون نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

دلایل ممکن:

 1. ممکن است یکی از فن‌های یخچال خراب باشد.
 2. تراز نبودن یخچال: در لوازم خانگی همیشه باید دقت کنید که جای آنها تراز باشد. عدم توجه به این موضوع می‌تواند باعث خرابی هم بشود. ممکن است در یخچال با صدا همراه باشد. اما در لباسشویی می‌تواند باعث لرزش ماشین لباسشویی و کوبش بشود.
 3. در این مورد هم امکان خرابی موتور بخچال وجود دارد.
 1. اول از همه برق ورودی یخچال را بررسی کنید که سالم باشد. ترجیحا ورودی برق را روی یک پریز دیگر هم امتحان کنید.
 2. ممکن است برد یخچال خراب باشد که نیاز به حضور کارشناسان نمایندگی آریستون است.
 1. بررسی کنید که پایه‌های یخچال سالم باشد. در صورت شکستی آنها احتمال دارد که درب یخچال به خوبی بسته نشود.
 2. اگر مواد غذایی که درون طبقات درب یخچال می‌گذارید بیش از حد سنگین باشد، می‌تواند در دراز مدت لولاهای درب یخچال را خراب کند.
 3. تراز نبودن یخچال یا قرار گرفتن آن در یک سطح شیب دار می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. حتما به کمک یک تراز، محل قرار گیری یخچال را تنظیم کنید. چنانچه در این مورد مشکل دارید، از همکاران ما در نمایندگی یخچال آریستون بخواهید که این خدمات را به شما ارائه دهند.
 1. از سلامت پریز و ورودی برق اطمینان حاصل کنید.
 2. در صورتی که ورودی برق سالم است با نمایندگی یخچال آریستون در قم تماس بگیرید و از همکاران ما بخواهید آن را بررسی کنند. این ایراد می‌تواند از ترموستات یخچال باشد.
 3. اور لود یخچال.
 4. خرابی موتور.
 1. پوسیدگی لاستیک‌های دور درب: بررسی کنید که آیا لاستیک‌ها سالم هستند یا خیر. در صورتی که نوار دور درب یخچال یا فریزر نیاز به تعویض دارد با نمایندگی آریستون قم تماس بگیرید.
 2. تنظیم نبودن ترموستات.
 3. خراب بودن تایمر.
نمایندگی تعمیر یخچال آریستون در قم

نمایندگی تعمیر یخچال ساید بای ساید آریستون در قم

تعمیر یخچال ساید آریستون به نسبت یخچال فریزرهای معمولی، از اهمیت بالاتری برخوردار است و به همین دلیل به دقت و دانش بیشتری نیاز دارد. در صورتی که یخچال فریزر ساید بای ساید آریستون شما دچار مشکل شده، ابتدا با همکاران ما در نمایندگی آریستون تماس گرفته و مشکل را مطرح کنید.

چنانچه همکاران ما در نمایندگی بتوانند از طریق مشاوره تلفنی رایگان، شما را راهنمایی می‌کنند. اما در صورتیکه یخچال فریزر ساید شما نیاز به بررسی حضوری داشته باشد، در کمترین زمان در محل حضورت یافته و مشکل شما را مرتفع خواهند ساخت.

مشکلات رایج یخچال ساید آریستون

برخی از مشکلات در بین یخچال فریزر معمولی و یخچال فریزر ساید بای ساید آریستون مشترک است. اما در اینجا به یکسری مشکلات مختص یخچال ساید خواهید پرداخت.

دلایل ممکن:

 1. احتمال سوختگی موتور یخچال.
 2. ورودی آب یخساز مسدود است.
 3. فیلتر مسدود شده است.
 4. شیر برقی مشکل دارد.

در تمام موارد فوق لازم است تا با نمایندگی یخچال ساید آریستون در قم تماس حاصل فرمایید که مشکل به صورت حضوری رفع شود.

کار نکردن قسمت آبسرد کن یخچال می‌تواند به دلایل زیر باشد:

 1. شلنگ ورودی را بررسی کنید. پارگی شلنگ ورودی آبسرد کن یکی از دلایلی است که می‌تواند باعث بروز این مشکل بشود و ارتباطی با خرابی یخچال ندارد.
 2. فیلتر آب باید تعویض شود. در صورتی که فیلتر یخچال نیاز به تعویض داشته باشد روی نمایشگر یخچال یک هشدار نمایش داده می‌شود. در صورتی که چراغ مربوط به فیلتر روشن است با نمایندگی اریستون تماس بگیرید.
 3. شیر برقی آبسرد کن باید تعویض شود.
 1. روشن نشدن یخچال ساید بای ساید می‌تواند نگران کننده باشد. اما همیشه این مشکل به معنی خرابی ساید شما نیست. گاهی اوقات خرابی برق ورودی یا سوختن محافظ یخچال می‌تواند باعث روشن نشدن آن شود.
 2. در صورتیکه ورودی برق مشکلی نداشت، احتمالا برد یخچال ساید شما آسیب دیده و نیاز است توسط کارشناسان مرکز تعمیرات آریستون بررسی شود.
جدول کد خطای یخچال و ساید اریستون

لیست کدهای خطای یخچال فریزر و ساید آریستون

کدهای خطا راهنمای بسیار خوبی هستند که می‌توانند شما را در شناسایی ایراد یخچال کمک کنند. اگر روی یخچال یا ساید آریستون خود هر کدام از کدهای زیر را ملاحظه کردید، ابتدا دلیل آن را بررسی کنید. اگر امکان رفع ایراد توسط خودتان وجود نداشت با نمایندگی یخچال آریستون در قم تماس بگیرید. همکاران ما در مجاز تعمیر در کمترین زمان ممکن با حضور در محل، ایراد مربوطه را برطرف خواهند کرد.

بسیاری از کدهای خطا که روی یخچال فریزر آریستون به وجود می‌آیند به دلیل وجود نقص یا نوسان جریان برق است. در صورت وجود نوسان برق، علاوه بر استفاده از محافظ یخچال استاندارد، مشکل را با برق منطقه خود مطرح کنید.

کدهای خطا در یخچال فریزر و ساید آریستون با حرف F و سپس یک عدد نمایش داده می شوند. در لیست زیر، خطاهای رایج را درج کرده‌ایم. اما اگر خطای شما در اینجا لیست نشده، یا به دفترچه راهنما مراجعه کنید و یا با نمایندگی Ariston قم تماس حاصل فرمایید.

 • F01 – خرابی رله کمپرسور
  F02 – مشکل در اتصال کمپرسور
  F03 – خرابی قسمت کنترل فن یا کمپرسور
  F04 – خرابی فن فریزر
  F05 – خرابی فلپ ترموستات
  F06 – خرابی سیستم نیمه هادی فرآیند ذوب
  F07 – اشکلال در اتصالات بخاری الکتریکی
  F08 – ایرادات مربوط انواع شیر برقی یخچال و ساید
  F09 – خرابی قطعات الکترونیکی
  F10 – بستگی به فناوری یخچال دارد. 
  F11 – خرابی سیستم کنترل عملکرد یخچال
  F12 – قطع اتصال صفحه نمایش
  F13 – فن نگهدارنده دمای درست کار نمی‌کند.
  F14 – خرابی ماژول عملکرد دمپر، بخاری و فن
  F15 – ایراد در سیستم راه انداز کمپرسور، دمپر و فن
  F16 – بسته به مدل یخچال، ایرادات متفاوت است
  F17 – مشکل در قسمت شیر
  F21-F26 – ایراد یکی از سنسورهای دما
  F40-F53 – خرابی یکی از دکمه‌ها
نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی اریستون در قم

نمایندگی ظرفشویی آریستون در قم

امروزه ماشین ظرفشویی یکی از وسایل برقی محبوب در میان خانواده‌های ایرانی است. اگر ماشین ظرفشویی آریستون شما خراب شده یا یک کد خطا روی آن نمایش داده می‌شود، ممکن است باعث نگرانی شما بشود.

اولین قدم در تعمیر ظرفشویی آریستون شناسایی دلیل ایراد است. گاهی اوقات با دانستن یک سری دلایل خودتان نیز می‌توانید مشکل ماشین ظرفشویی را برطرف کنید و نیاز به تماس با نمایندگی نباشد. پس در ابتدا به لیست کدهای خطای زیر نگاهی بیندازید تا دلیل خرابی ظرفشویی را شناسایی کنید.

کدهای خطای ظرفشویی آریستون

ماشین‌های ظرفشویی آریستون دارای یکسری کد خطا هستند که با چراغ‌های چشمک زن همراهند. در ادامه علت هر کد را شرح می‌دهیم:

خطای F01 ماشین ظرفشویی آریستون

این خطا ممکن است مربوط به خرابی واشر لاستیکی در اطراف درب ماشین ظرفشویی، معیوب بودن شیر ورودی آب، معیوب بودن سوئیچ شناور یا سنسور باشد. سنسور شناور و سوئیچ با فشار فعال می شود و در صورت ایراد باید تعویض شود.

ابتدا مواردی همچون ورودی آب و نوار لاستیکی دور درب را بررسی کنید. اگر ایراد را پیدا نکردید با کارشناسان نمایندگی ظرفشویی آریستون قم تماس بگیرید.

ارور F02 ماشین ظرفشویی آریستون 

کد خطای F02 مربوط به خرابی شیر برقی است. از علائم بروز ایراد در شیر برقی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آبگیری به سرعت کم
 • آبگیری نکردن ماشین
 • تخلیه آب در یک مدت زمان بی نهایت

خطای F03

زمانیکه ماشین ظرفشویی قادر به تخلیه آب نیست، کد خطا F03 نشان داده می شود. دلیل این اتفاق ممکن است مسدود بودن شلنگ تخلیه یا کثیف بودن فیلترها باشد. پمپ تخلیه ممکن است آسیب دیده باشد.

خطای F06 ظرفشویی آریستون 

در صورتیکه فشار آب ورودی کم باشد، این خطا روی ظرفشویی آریستون نمایان می‌شود. در ابتدا چک کنید که فشار آب ورودی مناسب است. اگر ورودی آب مشکلی ندارد، ممکن است انسداد و گرفتی باعث بروز این مشکل شده باشد.

کد F11 – از کار افتادن پمپ شستشو

اگر پمپ شستشو از کار بیفتد نیاز به تعمیر دارد. پمپ ممکن است کار کند اما آب را پمپاژ نکند و یا اصلاً کار نکند. گرفتگی پمپ می تواند باعث بروز هرگونه آسیب باشد. 

خطای F15 در ظرفشویی آریستون 

یک سنسور در ماشین ظرفشویی آریستون وجود دارد که بر اساس تمیزی و شفافیت آب، تشخیص می‌دهد که ظروف به خوبی تمیز شده‌اند یا خیر. زمانیکه این سنسور خراب بشود، ظرفها به خوبی شسته نمی‌شوند. کد خطای F15 بیانگر همین مشکل است. چنانچه این کد خطا را ملاحظه کردید و یا ظرف‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند، حتما با نمایندگی آریستون در قم تماس بگیرید.

البته خطا F15 ممکن است به مشکلات زهکشی نیز مربوط باشد. انسداد پمپ تخلیه یا شیلنگ از دیگر دلایل ممکن است.

سایر کدهای خطا در ماشین ظرفشویی آریستون

 • خطای F04 – مشکلات ترموستات
 • خطای F09 – مشکلات نرم افزاری
 • خطای F10 – خرابی المنت گرمایشی
 • خطای F12 – مشکلات ارتباطی صفحه نمایش و برد اصلی
 • خطای F13 – خرابی برد اصلی
نمایندگی تعمیر لباسشویی آریستون در قم

نمایندگی لباسشویی آریستون در قم

ماشین لباسشویی یکی دیگر از وسایل پرمصرف و ضروری در هر خانه است. اگر ماشین لباسشویی آریستون خانه شما خراب شده و یا به درستی کار نمی‌کند لازم است که یک کارشناس فنی راهنمایی بگیرید. از طریق تماس با نمایندگی لباسشویی آریستون در قم می‌توانید به سادگی از مشاوره رایگان همکاران ما بهره‌مند شوید.

چنانچه با نکات و راهنمایی‌های همکاران ما نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی خود را برطرف کنید، می‌توانید درخواست کارشناس نمایید. در صورتیکه لباسشویی شما دارای مشکلات جدی باشد همکاران ما با حضور سریع و به موقع می‌توانند ایراد را تشخیص و بر طرف کنند.