چرا ماشین ظرفشویی ال جی صدا می‌دهد؟

تکنولوژی به کار رفته در ماشین ظرفشویی ال جی باعث شده تا بتوانیم این برند را در دسته لوازم خانگی با کیفیت قرار دهیم. اما ظرفشویی ال جی نیز مانند هر برند دیگری ممکن است گاهی دچار خرابی شود. یکی از این خرابی‌ها ایجاد سر و صداست که در این مقاله به بررسی علت ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی ال جی خواهیم پرداخت.
چرا ماشین ظرفشویی ال جی صدا می‌دهد
فهرست محتوا

پیش از پرداختن به بررسی علت سر و صدای ماشین ظرفشویی ال جی باید این نکته را بدانیم که هر لوازم خانگی نیاز به نگهداری اصولی دارد. گاهی اوقات نپرداختن به همین موضوع و عدم توجه به استفاده صحیح از آنها باعث ایجاد خرابی یا سر و صدا می‌شود. یکی از دلایلی که باعث ایجاد صدا در ماشین ظرفشویی ال جی می‌شود، همین موضوع عدم نگهداری صحیح است.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در قم

اما در شرایطی که با این موضوع مواجه شدید و ماشین ظرفشویی شما نیاز به تعمیر دارد، درست‌ترین اقدام مراجعه به نمایندگی LG در شهر یا استان محل سکونتتان است. چنانچه ساکن استان قم هستید، مجموعه مجاز تعمیر به عنوان نمایندگی تعمیرات ال جی در قم آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

علت صدای ماشین ظرفشویی ال جی

ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی ال جی در برخی موارد می‌تواند به علت خرابی و آسیب دیدن قطعات داخلی باشد. اما در برخی موارد دیگر ممکن است گیر کردن یک شی خارجی در دستگاه باعث به وجود آمدن این صدا شود. همچنین تراز نبودن سطح قرارگیری ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند این صدا را به همراه داشته باشد. در ادامه تمام مواردی که می‌تواند باعث بروز صدا در ظرفشویی ال جی شود را به طور دقیق به همراه راهکار بررسی خواهیم کرد.

1- گیر کردن جسم خارجی در ماشین ظرفشویی

یکی از رایج‌ترین مواردی که باعث ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی ال جی می‌شود گیر کردن تکه‌های غذا یا ظروف شکسته در داخل ظرفشویی است. بهتر است که همیشه پیش از قرار دادن ظروف داخل ماشین تکه‌های استخوان یا تکه‌های ریز غذا را از روی ظروف کثیف جدا کنید. همچنین سعی کنید که ظروف ریز و کوچکی که باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شوند را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید و آنها را جداگانه و با دست شستشو نمایید. اگر فرزند کوچکی در خانه دارید گاهی اوقات ممکن است که کودکان تکه‌های ریز اسباب بازی خود را داخل ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی بیندازند. پس همیشه حواستان به شیطنت کودکان خود نیز باشد.

2- تراز نبودن سطح ماشین ظرفشویی

یکی از مهمترین فاکتورهای کارکرد درست برخی لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی تراز بودن سطح زیرین آنهاست. دومین علت ایجاد صدا حین کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی تراز نبودن محل قرارگیری آن است. به سادگی با استفاده از یک تراز بررسی کنید که آیا ماشین ظرفشویی از هر جهت تراز است یا خیر. در صورتی که سطح ماشین ظرفشویی تراز نیست محل قرارگیری آن را مسطح کنید و سپس مجدداً عملکرد آن را تست کنید. در صورتی که با انجام این کار نیز صدای ماشین ظرفشویی قطع نشد موارد بعدی را بررسی کنید.

3- خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

از دیگر علل رایج ایجاد سر و صدا در ماشین‌های ظرفشویی ال جی می‌توانیم به خراب شدن و یا آسیب دیدن پمپ تخلیه آن اشاره کنیم. در صورتی که پمپ تخلیه آسیب دیده باشد نیاز است که توسط تکنسین فنی یا نمایندگی تعمیر یا تعویض شود. البته تشخیص آن نیز تنها توسط کارشناس تعمیرات ممکن است و خودتان اگر دانش فنی کافی را ندارید نمی‌توانید این ایراد را تشخیص دهید.

4- سبد ماشین ظرفشویی

چهارمین دلیلی که می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا در ماشین‌های ظرفشویی lg شود، عدم قرارگیری صحیح سبد ماشین ظرفشویی در محل دقیق خود است. اگر سبد ظرفشویی به درستی در جای خود قرار نگیرد در حین فرایند شستشو ممکن است بازوهای ماشین ظرفشویی با آن برخورد کرده و باعث ایجاد سر و صدا شود. پیش از آغاز فرایند شستشو دقت کنید که سبد به درستی در جای خود قرار گرفته باشد. همچنین توجه کنید که گاهی اوقات شکستگی و آسیب دیدن سبد نیز می‌تواند باعث بروز صدا در ماشین ظرفشویی شود.

مطلب پیشنهادی: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در قم

5- فرسودگی بلبرینگ‌ها

برخی قطعات در ماشین‌های ظرفشویی همچون بلبرینگ‌ها جز قطعات مصرفی بوده و پس از مدتی ممکن است دچار فرسودگی یا خرابی شوند. خرابی و فرسودگی بلبرینگ ماشین ظرفشویی ال جی عموماً با ایجاد سر و صدایی همچون جیرجیر همراه است. چنانچه با چنین صدایی مواجه شدید بهتر است که در اولین فرصت با نمایندگی ال جی تماس گرفته و از همکاران ما درخواست کارشناس تعمیرات فرمایید.

6- استفاده از مواد شوینده نامناسب

ممکن است این موضوع از نظر شما عجیب به نظر برسد اما در برخی موارد عدم استفاده از مواد شوینده مناسب ی‌تواند باعث خرابی و یا ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی LG شود. توصیه می‌کنیم که حتماً از مواد شوینده با کیفیت که متناسب با دستگاه شما است استفاده کنید. قت کنید که استفاده از مواد شوینده نامناسب می‌تواند باعث بروز سایر مشکلات نیز شود.

چگونه صدای ماشین ظرفشویی ال جی را برطرف کنیم؟

همانطور که در بالا عنوان کردی علت خرابی و ایجاد سر و صدا می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. با توجه به علت سر و صدا راهکار برطرف کردن آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی که سر و صدای به وجود آمده به علت خرابی قطعات نباشد به سادگی می‌توانید با تراز کردن یا بررسی محل قرارگیری سبد و عدم و وجود اشیا خارجی صدای ماشین ظرفشویی خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *